PIELĘGNACJA DŁUGICH WŁOSÓW W PIGUŁCE

Uwielbiasz swoje długie włosy, ale już kilka razy przeszło Ci przez myśl, że wygodniej byłoby Ci w krótkiej fryzurze? Pielęgnacja długich włosów nie jest szybka ani łatwa, bowiem są one bardziej podatne na uszkodzenia czy rozdwojenia końcówek, a z takimi „dodatkami” włosy nie prezentują się już efektownie. Czy wiesz, że aby zachować swoje długie włosy w dobrej kondycji wystarczy przestrzegać kilku zasad podczas ich pielęgnacji czy podczas codziennych zabiegów? Jeśli więc właśnie odkryłaś, że Twój nowy szampon do włosów Ci nie służy, a fryzura którą często wybierasz sprawia, że wydają się osłabione, koniecznie wprowadź zmiany które poprawią ich kondycję.

Aby wzmocnić włosy warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się swojej codziennej diecie i wprowadzić do niej produkty, które przysłużą się włosom w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na początek  zacznij spożywać częściej chude mięso i ryby, oraz nie zapomnij o owocach cytrusowych, nabiale i świeżych warzywach.PIELĘGNACJA DŁUGICH WŁOSÓW W PIGUŁCE

PODSTAWOWE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE W DOMOWYM ZACISZU

Już podczas mycia włosów oraz tuż po, można zrobić naprawdę sporo aby nie narazić kosmyków na dodatkowe obciążenia. Ważny jest nie tylko dobór odpowiedniego szamponu, który delikatnie oczyści włosy z wszystkich zanieczyszczeń, ale również delikatne mycie rozcieńczonym kosmetykiem. Przy wyborze szamponu dobrze jest się kierować naturalnym składem szamponu, bez dodatku parabenów czy silikonów. Jeśli nie zapomnisz, dobrze jest przed samym myciem delikatnie rozczesać włosy oraz nie pocierać ich zbyt mocno ręcznikiem w celu wysuszenia. One tego naprawdę nie znoszą! Fryzjerki zwykle wykorzystują w tym celu delikatne ręczniki i bardzo delikatnie dociskają je do skóry głowy, co może okazać się przydatną umiejętnością w warunkach domowych. Po rutynowym myciu nie zapomnij o odżywce, a przynajmniej raz w tygodniu nałóż na dłużej maskę pielęgnacyjną. Jeśli tylko sytuacja nie wymaga od Ciebie szybkiego wyjścia z domu czy ułożenia perfekcyjnej fryzury, dobrze jest pozwolić schnąć włosom w swoim naturalnym tempie – zwłaszcza w sezonie letnim.PODSTAWOWE ZABIEGI PIELĘGNACYJNE W DOMOWYM ZACISZU

KOKI, LOKI, PLECIONE CZY FALOWANE?

Czy wiesz, że codzienne upinanie długich włosów w ciasne koki, warkocze czy końskie ogony nie jest zalecane? Ciasno splecione czy też ściągane gumką z metalowymi łączeniami mogą stać się łamliwe, co niekorzystnie wpłynie na ich ogólną kondycję. Idealne warunki dla długich włosów na co dzień, to swobodny opad na plecy właścicielki lub od czasu do czasu luźny warkocz. Jeśli lubisz spinać włosy za pomocą gumek, warto zainwestować w jedwabne egzemplarze, które nie tylko elegancko się prezentują, ale również będą o wiele delikatniejsze. Użycie od czasu do czasu prostownicy, czy suszarki z gorącym nawiewem jest jak najbardziej dopuszczalne, ale zadbaj wówczas o ochronę włosów przed wysoką temperaturą za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Warto również zainwestować w dobrej jakości sprzęt, który wyposażony w czujniki temperatury czy możliwość regulacji temperatury suszenia czy prostowania, będzie obchodził się z nimi bardziej łaskawie. W regularnej pielęgnacji nie można również zapomnieć o podcinaniu rozdwojonych końcówek, które psują dobre samopoczucie niejednej posiadaczki długich włosów. Nie pomogą na nie maski czy odżywki, bowiem tego typu uszkodzenia włosów są nieodwracalne. By się ich pozbyć, staraj się regularnie podcinać końcówki i zastanów się co można zrobić, aby nie dopuścić do rozdwajania w przyszłości.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here