KILKA POMYSŁÓW NA AKTYWNE WAKACJE Z DZIECKIEM

Wybieracie się na wspólne wakacje ale brak Wam pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu? W zależności od tego, gdzie się wybieracie i w jakim wieku jest Twoja pociecha, możesz postawić na kilka sprawdzonych aktywności, które mogą przypaść Wam do gustu. Dlatego też, jeśli lubicie zaplanować czas według indywidualnego planu a jednocześnie, dużo zobaczyć i doświadczyć zupełnie nowych rozrywek bez poczucia straconego czasu, koniecznie zapoznajcie się naszymi propozycjami.KILKA POMYSŁÓW NA AKTYWNE WAKACJE Z DZIECKIEM

RODZINNA AGROTURYSTYKA

Jeśli lubicie przebywać na łonie natury, odpocząć od miejskiego zgiełku lub po prostu czasem zdrzemnąć się w cieniu rozłożystego drzewa przy akompaniamencie koników polnych, czy muczących krów, agroturystyka, która swą ofertę kieruje dla rodzin z dziećmi to ciekawa opcja. W zależności od tego, w który rejon Polski się wybierzecie, będziecie mogli skorzystać z okolicznych atrakcji lub ciekawych form spędzenia czasu. Nawet jeśli nie znajdujecie się w okolicy Bałtyku czy jeziora, agroturystyki często udostępniają swoim gościom ogrodowe baseny i niezbędne akcesoria, w których zarówno dzieci, jak i dorośli mogą urozmaicić swój pobyt. Zabraliście ze sobą rowery i przyczepkę rowerową? Wycieczki rowerowe okolicznymi drogami to dobry sposób na poznanie okolicy, a podróż zajmie Wam niejednokrotnie czas od śniadania do kolacji.

Jeśli wybraliście agroturystykę w górach, to z pewnością znajdziecie ciekawy i niezbyt trudny szlak, który będziecie mogli wspólnie pokonać wolnym marszem lub w nosidełku turystycznym. Oprócz tego, do Waszej dyspozycji zapewne będzie plac zabaw, wyznaczone miejsce w sam raz na wieczorne pieczenie kiełbasek, a często dostęp do zagrodowych zwierząt, które będzie można pogłaskać, nakarmić i dowiedzieć się o nich czegoś więcej. A wspólny czas razem bez towarzystwa dzieci? Warto wcześniej dowiedzieć się, czy wybrana agroturystka ma w ofercie zajęcia z animatorkami, bowiem oznacza to, że Wasze dzieci mają szansę ciekawie spędzić czas przy pracach plastycznych czy podczas lekcji tańca.

RODZINNA AGROTURYSTYKA

RODZINNY BIWAK

Lubicie spać pod namiotem? To świetnie, bo jest to wygodna i relatywnie tania opcja nocowania dla całej rodziny. W ofercie sklepów sportowych można znaleźć łatwe w użytkowaniu rodzinne namioty z przynajmniej dwiema sypialniami i wygodnym przedsionkiem. Jedną z większych zalet spania w namiocie jest możliwość częstej zmiany miejsca pobytu (na polach namiotowych nie wymaga się wcześniejszej rezerwacji). Dlatego też tylko od Ciebie zależy, którym środkiem transportu wybierzesz się na wakacje, samochodem a może rowerem? Jeśli lubicie dłuższe wycieczki rowerowe, warto przemyśleć możliwość zabrania ze sobą wyposażenia na kilka dni i opracować trasę, która będzie dla Was atrakcyjna, np.: wybrzeżem Bałtyku.

Wiele rodzin z dziećmi ma na swoim koncie takie doświadczenia i z tego co widać, chętnie powtórzyliby taki wypad ponownie. Po więcej inspiracji warto zerknąć w wyszukiwarkę internetową, bowiem można trafić w ten sposób na naprawdę niebanalne trasy wspólnej rodzinnej podróży. Co więcej, często osoby podróżujące ze swoimi dziećmi prowadzą również blogi tematyczne, w których dzielą się swoimi doświadczeniami. Warto skorzystać z ich bogatego doświadczenia bowiem ich szlaki wycieczkowe wiodą różnymi trasami zarówno w Polsce, jak i za granicą. W zamieszczonych informacjach możemy również odnaleźć subiektywne opisy miejsc noclegowych i turystycznych przyjaznych dzieciom. Być może podczas wakacji przyda Wam się również garść pomysłów na niepogodę.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here