INTERNETOWY FITNESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU – HIT CZY KIT?

Chciałabyś zacząć ćwiczyć, ale stresują Cię zajęcia grupowe w obcym miejscu? Co powiesz więc na ćwiczenia w domu, w których udział weźmiesz jedynie Ty i internetowa, odpowiednio motywująca do działania trenerka? Nie zakładaj z góry, że to kolejna internetowa ściema i nie może się udać, ponieważ w taki sposób ćwiczy tysiące dziewczyn nie tylko z Polski. Jeśli nie wierzysz, sprawdź koniecznie ile osób obserwuje profile najpopularniejszych trenerek i przesyła zdjęcia swojej sylwetki po ukończeniu wyzwania treningowego. Jednak aktywność w tej formie ma zarówno swoje zalety, jak i wady o których nie można zapominać.INTERNETOWY FITNESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU – HIT CZY KIT?

WADY I ZALETY TRENINGU W DOMOWYM ZACISZU

Bez karnetu, dojazdu na zajęcia, czy określonych godzin ich rozpoczęcia to idealna opcja dla zabieganych. Być może dopiero co rozpoczynając treningi pod okiem trenera personalnego jeszcze tego nie zauważyłaś, ale z czasem kwestia dojazdu na czas może stać się uciążliwa. Zwłaszcza, jeśli  chciałoby się kontynuować treningi po przebytej ciąży, czy nie zmieniać dotychczasowego klubu nawet wtedy, kiedy będzie do niego zupełnie nie po drodze. Na niektórych życiowych etapach wyjście z domu, pomimo że potrzebne bardziej niż wcześniej, nie będzie łatwe, dlatego też wówczas internetowe propozycje treningów mogą okazać się jedyną możliwością.

Ponadto, w domowym zaciszu to Ty dyktujesz warunki i możesz przerwać ćwiczenia zawsze, kiedy będziesz tego potrzebować. Bardzo często proponowane zestawy ćwiczeń są udostępniane przez trenerki bez dodatkowej opłaty, dlatego możesz do woli żonglować zestawami tak, jak Ci pasuje. Brzmi jak sytuacja idealna, prawda? Jednak tak nie jest, bowiem należy również wziąć pod uwagę stopień sprawności fizycznej, na którym aktualnie się znajdujesz. Kiedy nikt Cię nie widzi podczas ćwiczeń, może się zdarzyć, że będziesz wykonywać je nieprawidłowo przez co będą nie tylko nieefektywne, ale i niebezpieczne. Jeśli więc zaczynasz ćwiczyć w domu bez ogólnej świadomości tego, co właściwie robisz, z nadprogramowymi kilogramami i dłuższą przerwą w aktywności fizycznej w ogóle, możesz doprowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, np.: dolegliwości bólowych, które wcześniej Cię nie dotyczyły.

Co ważne, nie można również doprowadzać do sytuacji, że ćwicząc w domu nie wykonujemy rozgrzewki czy potreningowego rozciągania, ponieważ te etapy zostały pominięte w nagraniu. Przygotowanie ciała do wysiłku oraz jego wyciszenie tuż po, są koniecznością by nie narazić się na ryzyko kontuzji. Decydując się na internetowe zestawy ćwiczeń, jesteśmy jedynymi decydującymi o swoim zdrowiu osobami. Dlatego też pamiętajmy, że dobry trening w domu powinien być nie tylko odpowiednio dopasowany do naszych możliwości, ale również wykonany poprawnie pod względem techniki.

JAK ZACZĄĆ I NIE PRZERYWAĆ REGULARNEJ AKTYWNOŚCI W DOMU

Każdego czasem dotyczą chwile zwątpienia, kiedy to wydaje się, że szlifowana kondycja nie poprawia się a ciało nie zmienia pod względem wizualnym. Jeśli więc zaczęłaś regularne treningi w domu ale męczy Cię ich monotonia, może warto urozmaicić swoją codzienną aktywność lub poszukać materiałów innego internetowego trenera. Internetowa oferta jest naprawdę bogata, dlatego nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Co powiesz również na zaproszenie przyjaciółki do wspólnych ćwiczeń? Jak wiadomo, dodatkowej motywacji nigdy dość a wspólne treningi mogą okazać się ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Leave a reply

Please enter your comment!
Please enter your name here